#
Олександр Дмітрієв

Олександр Дмітрієв

керівник проекту

od@humanrights.org.ua

Народився у місті Покровськ (колишній Красноармійськ) на Донеччині. Навчався на юридичному факультеті Донецького державного університету управління та географічному факультеті Дніпропетровського національного університету ім Олеся Гончара. 

У громадський сектор перейшов з бізнесу після подій 2014 року. До цього займався приватною юридичною практикою, експортно-імпортним та юридичним консалтингом українських аграрних підприємств, працював з урядами Нігерії і Камеруна для просування українського бізнесу. Після подій навесні 2014-го спільно з колегами заснував мережу активістів “Сильні громади Донеччини” Центру UA, що підтримувала і розвивала проукраїнські grassroots на Донбасі. 

У 2015 році почав координувати програму Єврокомісії в Україні із розбудови Мережі антикорупційних центрів “ДІЙ!” — спільний проект Центру UA та чеської неурядової організації People in Need. У 2018 році очолив в Україні проект Глобального фонду з протидії ВІЛ/СНІД, туберкульозу і малярії із побудови перших в світі параюридичних мереж для функціональних спільнот для захисту прав людей, вразливих до епідемії ВІЛ. 

Був співзасновником і членом Кальміуської групи — об’єднання аналітиків, які займалися експертизою для Мінського процесу та розробкою державної політики деокупації і реінтеграції. Співпрацює як адвокасі-експерт та GR-радник з “Конвіктус Україна”, “Донбас СОС”, Українським інститутом з прав людини тощо.  Голова контрольно-ревізійної комісії Незалежної профспілки гірників Донбасу.

У вільний час полюбляє слухати Мадонну, займатися спортом та вивчає португальську мову.